Ünlü DJ Avicii (Tim Bergling) Hayatını Kaybetti

Yağmur Ekin Yağmur Ekin

Elektronik müzik performans sanatçısı, DJ ve prodüktör Avicii (Tim Bergling) , 20 Nisan 2018 günü Oman’da hayatını kaybetti. Genç sanatçı, henüz 28 yaşındaydı. Basına sunulan beyanda, Bergling’in ailesinin bu üzüntülü süreçte detaylarla ve sorularla bunaltılmaması rica edildi. Ölüm sebebiyle ilgili bir açıklama henüz yapılmadı.

Tüm zamanların en başarılı ve en çok kazanan elektronik dans-müzik sanatçılarından biri olan Bergling, 2013 yılında ”Wake Me Up” ile  Billboard 200‘de ilk dörde girmiş, Forbes dergisinin ”en çok kazanan DJ’ler” listesinde ise ilk beşte yer almıştı. Buna rağmen, 2016 yılında, tam da kariyerinin zirvesindeyken süregelen sağlık problemleri sebebiyle emekli olmuş ve bir daha canlı performansta bulunmamıştı. Sanatçı aşırı alkol tüketimine bağlı olarak akut pankreatit hastasıydı ve 2014’te safra kesesiyle apandisitini aldırmıştı.

Ünlü DJ, geçtiğimiz yıl resmi websitesinde şu gönderiyi paylaşmıştı:

”Hepimiz hayatımızda ve kariyerimizde aslında bizim için neyin önemli olduğunu anladığımız bir noktaya geliyoruz. Benim için bu, müzik yaratmak. Bunun için yaşıyorum, bunun için doğduğumu hissediyorum.

Geçen yıl canlı performansı bıraktım ve çoğunuz ‘işte bu kadar’ diye düşündü.  Ama bu kesinlikle Avicii’nin veya müziğimin sonu değildi. Aksine, kendimi daha mutlu hissettiğim yere döndüm-stüdyoma. 

Bir sonraki aşama size müzik yapma aşkımla ilgili olacak. Bu, yeni bir şeylerin başlangıcı. Umarım en az siz de benim kadar keyif alırsınız.”

 

 

Yorum yazın