Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları

Sarp Arıcılar Sarp

 

Tuna Kiremitçi albüm yapmış, ‘alla alla nasıldır acep, bi bakayım’ dedim. Adamı şair-yazar bilirdim/bilirdik. Biraz kurcalayınca eski ve köklü bir müzik mazisi olduğunu görüp utandım biraz. Sonra mottomuzu (bilmiyorsan araştır öğren kardeşim) hatırlayıp kendime geldim. Neyse.

kumdan-kaleler

Kumdan Kaleler Albümü

Tuna Kiremitçi, solistlik, gitaristlik, ve bittabi söz yazarlığı yapmış. Mesela 90’lı yılların kült gruplarından Kumdan Kaleler’in bestecisi ve aynı zamanda solistiymiş. Hatta ‘Sana Dair’ adlı bi şarkıları var, dinleyince ‘heaaa onların mıymış yea bu şarkı’ diyeceğinize eminim. Bi de Ataol Behramoğlu’nun ‘Bu Aşk Burada Biter’ şiirini ezgilendirmişler, gayet hayat dolu bi beste. (Şarkıları hala hatırlamadıysanız biraz D vitamini takviyesi lütfen.)atlas-selam-yabanci-tabanca

 

 

 

Bu projeden sonra 2013’te Atlas grubunun ‘Selam Yabancı’ adlı albümüne solist, besteci ve şarkı sözü yazarı olarak katılmış. Bu işlerin yanında sinema ile de haşır neşir bu şahs-ı muhteremde ne derece bir entelektüellik var, siz düşünün. Ve incelediğim albüme gelecek olursak, bu albüm henüz bitmiş değil,  öncelikle onu belirteyim. Her ay Youtube’dan bir adet şarkı yayınlamak suretiyle on ayda tamamlanacak değişik bir proje. Şarkıların tamamı yayınlandıktan sonra ise Pasaj Müzik etiketiyle raflara düşecekmiş. Şu ana kadar dört şarkı yayınlandı bile. Ayrıca albümde, daha önce Müslüm Gürses, Ajda Pekkan, Haluk Levent gibi isimlerce seslendirilmiş bestelerin de yer alacağını söylüyorlar, du bakalım. Şu ana kadar yayınlananların arasında şahsen en çok keyif aldığım şarkı Gonca Vuslateri’yle düet yaptığı ‘Sana Dair’ oldu. Zaten bu düet sosyal medyada da gayet ses getirdi son zamanlarda.

Kısacası, içinde herkesin ‘işte benim şarkım’ diyebileceği bi eserin bulunacağı bir albüm olacak sanırım. Şiddetle tavsiye olunur. Dinleyiniz, dinlettiriniz.


Yazar: Turgay GEYİK

 

Yorum yazın