Haluk Levent Gözaltına Alındı

Sarp Arıcılar Sarp

Anadolu Rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent, Ankara’da gözaltına alındı.

İş hayatına önce ticarete girerek başlayan Haluk Levent, 1993 yılında çıkardığı “Yollarda” albümüyle büyük bir çıkış yaptı ve rock müzik piyasasında hatırı sayılır bir yer edindi.

Ardından çıkardığı “Bir Gece Vakti” ve “Arkadaş” albümleriyle de yükselişini sürdürmesine rağmen, 1997 yılında uzun süre dava sürecinde kalan bir ticari dosyadan dolayı hüküm giyerek 9 ay hapis yattı. Bu süre içerisinde ise öncesinde kaydettiği şarkılardan oluşan “Mektup” albümünü yayınladı.

Son yıllarda Twitter’ı etkin kullanması, 17 milyon izleme rakamına ulaşan İzmir Marşı videosu ve halka yakın tavırlarıyla farklı kesimlerin de ilgisini kazanan Haluk Levent, bugün sabah saatlerinde İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesince “resmi evrakta sahtecilik” suçlamasıyla Çankaya’da kaldığı otelde gözaltına alındı. Sanatçıdan ya da avukatından henüz bir açıklama gelmedi.

GÜNCELLEME

İfadesine başvurulan Haluk Levent, savcılıkça serbest bırakıldı. Sanatçının Twitter hesabından gelen açıklama ise şöyle:

“Arkadaşlar eski günler yok artık. Artık sosyal medya var. Artık tutuklandı vs yok. 12 yıl önce bir evrakta benim imzam var mı, yok mu diye soruldu. 12 yıl önce. Yok dedim, çıktım. Savcı ile işim 2,5 dakika sürdü. Hiçbir sorunum yok.”

Yorum yazın