Haikular Gibi Müzik!

Zehra Özer Şahin Zehra

Sevimli bir öyküye hazır mısınız? Bugünlerde hepimiz kulaklıklarımızı takıp seyrediyoruz dünyayı… Birazdan bahsedeceklerim için doğaya ve vahşi hayata bir şapka çıkartma ayini bekliyorum 🙂 Kulaklıklar hazır mı?! Evet öyleyse tüm film müziklerini tekrar tekrar dinleyip size yaşattığı o görsel şölene ve iç huzura gidebilmeniz için listenize bir kaç önerim ve yüzünüzde gülümsemeyle ayrılacağınız bir film önerim var:

 

“Hunt for the Wilderpeople”

Bir şeyleri araklayan, asi,tüküren, tam bir kaçak, taş atıp kaçan, bir şeyler tekmelemeye bayılan, bir şeyler yıkan, bir şeyleri yakan, orada burada dolanan ve grafiti yapan 13 yaşındaki Ricky Baker ve onu evlat edinen yenge-amca. Bu çılgın ve janjanlı çocuğun muhteşem hayal dünyası ve haikularına hayran kalacaksınız.

Öyle anlarda kulaklarınızın pası silenecek ki, koltuğunuzda biraz kımıldanıp biraz heyecan dolu hissedeceksiniz. Hatta bazen kanınızı yavaşlatacak bu müzikler. Müziğin gücünün ne kadar da insani olduğunu, gerçek bir his olduğunu bir filmde ne kadar da etkili ve büyüleyici olduğunu hissedeceksiniz. Hem de güzel bir müzik grubuyla tanışmış olacaksınız karşınızda “Moniker“…

Ya da şöyle söyleyeyim : Nina Simon‘dan Sinnerman bambaşka bir anlamla daha buluşturacak sizi. Sinnerman anılarınıza bir yenisini ekleyecek. Uzun lafın kısası filmin içine geçmiş, duygu olup çıkmış soundtrackleri kare kare kaydedeceksiniz.

Buraya tıklayarak listeyi ele geçirebilirsiniz 🙂

Burası da soundtrackleri dinlemeniz için 🙂

 

https://www.youtube.com/watch?v=PIbXaSa-bbY&list=PL5Zym6HwsKDNQkg-YJoPP5K8Ps8ZdW5Jx&index=2

soundtracklerin çoğu Moniker isimli müzik grubuna ait ve aslında çoğu işleri de dinlenesi. Böylece yeni bir gruba daha içimiz ısınmış oldu. Merhaba Moniker. İyi dinlemeler.

 

Yazar: Zehra ÖZER ŞAHİN

Yorum yazın