Festival gibi festival: SaldaFest!

Yağmur Ekin Yağmur Ekin

Bu sene ilki düzenlenecek olan Salda Gençlik Festivali, temiz ve berrak suyu, bembeyaz koylarıyla henüz keşfedilmemiş bir doğa harikası olan Salda Gölü için farkındalık yaratmak amacıyla düzenleniyor.

FESTİVALİN AMACI EĞLENİRKEN DOĞAYA VE KİMSESİZ ÇOCUKLARA YARDIM ETMEK

Ülkemizde bugüne kadar yapılan ve tekrarlanan pek çok müzik festivali, çıkardıkları dev müzisyenlerin ve grupların yanısıra, festival katılımcılarının sahne ve çadır alanlarına verdikleri zararla pek çok tartışmaya yol açmıştı. SaldaFest ise bu konuda bir çığır açacağa benziyor.

Afişte yer alan isimlerle birlikte amatör grupların da sahne alabileceği Salda Gençlik Festivali’nde yarışmalar, yoga, pilates ve meditasyon istasyonları, sergi alanları, sokak sanatları istasyonları, karaoke standları, masa oyunları, dans gösterileri, spor aktiviteleri ve özellikle mıntıka temizliği yapmak ve atık pet şişeleri toplamak gibi doğa temalı sosyal sorumluluk atölyeleri dikkat çekiyor. Festival boyunca, kütüphanesi olmayan bir okula kütüphane oluşturmak için ”kitap kumbarası”, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere kurulacak ”kıyafet kumbarası” ve festival süresince kullanılacak pet şişelerden heykel yapmak için ”atıktan sanata” gibi sosyal sorumluluk projeleri hayata geçecek.

FESTİVALDE KİMLER VAR?

29-30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin ilk gününde Sattas, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Pera, Can Bonomo ve Selda Bağcan&Boom Pam sahne alacak. İkinci gün alt grup/sanatçı olarak sürpriz isimlere yer verilecek, henüz kimlikleri açıklanmamış olsa aynı sahneyi paylaşacakları sanatçıların yanlarında çok sönük kalmayacaklarını tahmin ediyoruz. Günün devamında ise Sena Şener,  Adamlar, Hayko Cepkin, Manuş Baba ve Hey! Douglas’ı izleyeceğiz.

Festivalin son günü yine sürpriz isimlerle başlayacak ve Mayday, Son Feci Bisiklet, Ezhel, Yeni Türkü, Manga ve Teoman isimleriyle son bulacak.

ÇADIRINI KUR, ÖZGÜRLÜĞÜ PAYLAŞ!

Festival alanında 10.000 adet çadır kapasitesi var. Günlük katılımcılarla birlikte 50.000 kişiyi kaldırabilecek altyapı ve imkan mevcut. Çadırı olmayan katılımcılar için online çadır satışı yapılacak, ayrıca çadır kurmakta zorlananlar için gönüllü çalışanlar yardıma koşacaklar. Bunun yanısıra, karavanla katılmak isteyenler için özel bir kamp alanı da mevcut.

NASIL ULAŞIRIZ?

Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesine 5 km uzaklıktadır. Şehirler arası yolların üzerinde kalmadığı için otobüs firmaları bu yolu tercih etmemektedir. Ancak, Burdur Otogarı’ndan Yeşilova minibüslerine binerek festival alanına ulaşabilirsiniz.

Özel aracınız varsa, Antalya üzerinden yaklaşık 2,5 saat, Denizli üzerinden yaklaşık 45 dakika, Isparta üzerinden yaklaşık 1 saat 40 dakika süren yolculukla Salda Gölü’ne varabilirsiniz. Aracıyla gelen katılımcılar için ayrılmış özel bir otopark da mevcut.

Ya da biliyorsunuz, otostop candır!

PEKİ YA BİLETLER?

Biletleri her şehirde kurulan özel satış noktalarından, festival alanının kapısındaki gişeden veya festivalin resmi internet sitesi www.saldafest.com ‘dan temin edebilirsiniz. Şu an indirimli tarifeden satılan biletler için siteyi kullanmanızı öneriyoruz. 14 Mayıs’a kadar geçerli olan kampanyaya göre kamp+kombine 120 TL, 3 günlük kombine 100 TL ve günlük biletler 60 TL’den satışa sunuluyor.

Festival öncesinde ve süresince Salda Gölü ve çevresinin hiç bir şekilde zarar görmemesini ilke edinen THEF Organizasyon‘u çok candan bir şekilde kutluyoruz. Umarız, uygulamalarda yaptığınız yükte hafif, pahada ağır dokunuşlar, diğer organizasyonlara örnek olur.

Yorum yazın