Fazıl Say Eğitim İçin Çaldı (Darüşşafaka 155. Yıl)

Sarp Arıcılar Sarp

Darüşşafaka Cemiyeti’nin 155. yılı için düzenlenen bağış etkinliğinde dünyanın en önemli piyanistlerinden Fazıl SAY sahne aldı.  Satılan bilet ve bağışlardan elde edilen gelirle 48 öğrencinin bir yıllık eğitim ihtiyacı karşılanacak.

Türkiye ve dünyanın en saygın ve en iyi eğitim kurumları yer alan,  iyi eğitim imkânı olmayan yetenekli gençleri yetiştiren Darüşşafaka Cemiyeti‘nin 155. yılı  etkinliği İstanbul İş Sanat‘ta gerçekleşti. Bu anlamlı gecede kendi eserlerinin yanı sıra çağdaş bestecilerin eserlerini de yorumlayan Fazıl SAY dinleyicileri adeta büyüledi. Bu konserden elde edilen gelir sayesinde 48 öğrencinin bir yıllık eğitim masrafları karşılanmış oldu.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvene sahip, topluma karşı her alanda sorumlu bireyler yetiştirmeyi amaçladığını ifade eden Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin ;
“Eğitimde fırsat eşitliği konusunda yıllardır olduğu gibi çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Bu yolda sayısız kişinin desteğini görmek ve yalnız olmadığımızı hissetmek bizleri daha da cesaretlendirip mutlu ediyor. Bu güzel etkinliğin gerçekleşmesinde başından beri bizlere destek olan Fazıl Say’a teşekkürlerimizi sunuyor, bağışlarıyla Darüşşafaka Cemiyeti’ne destek veren eğitim sevdalılarına da şükranlarımızı yolluyoruz.” şeklinde konuştu.

Düzenlenen bağış konseri hakkında konuşan dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say “Darüşşafaka Cemiyeti, Türkiye’de 155 yıldır hizmet veren bir kurum. Eğitimde çok güzel şeyler yaptılar. Onlara destek olmak hepimizin boynunun borcu. Bu çocukların eğitimine faydası olması için hepimiz işin bir ucundan tutmalıyız. Bu gece verdiğim konsere ciddi bir ilgi vardı. Bu da mutluluk verici” dedi.

Yorum yazın