Cover Günlüğü #02: “İZEV – Another Brick in The Wall”

Gencer ⠀ Gencer

Şarkının tıklanma gelirlerini, kuracakları yaşam köyünde kaynak olarak kullanacaklar…

Şarkının oluşturulmasında bize destek veren Roger Waters başta olmak üzere, Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat ve Koray Avcı’ya, klipte rol alan Onkolog Yavuz Dizdar’a, proje sorumlumuz Social Brand Hakan Kural’a ve siz değerli destekçilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Bir farkındalık projesi olan “Hayat ve BİZ” organizasyonunun 2. ayağı “Hayvanlar ve BİZ” fotoğraf sergisinin dünyaca ünlü Roger Waters desteği ile hazırlanan ve Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat ve Koray Avcı’nın seslendirdiği “Yaşam Hakkı – Duvar” parçasının klibi ile karşınızdayız.

Farklı bireyler ile müzik, sinema, tiyatro, komedi, tıp, edebiyat ve spor alanlarının önde gelen 14 ünlü ismi, “Another Brick In The Wall”u önemli mesajlar içeren şekilde coverladı! Böylece “Yaşam Hakkı – Duvar” şarkısı ve klibi ile gençler, seslerini ilk kez tüm dünyaya bir manifesto niteliğinde duyurmayı başardı.

Türkiye’nin ilk farkındalık projesini hayata geçirmekten dolayı gurur duyduklarını söyleyen İZEV Koordinatörü Merve Kılıç ve Proje Yürütücüsü Hakan Kural, farklı bireylerin sanatın ve hayatın her yerine dokunduklarını söyleyerek, projeyle destekledikleri gençlerin ve dünyadaki tüm engellilerin sesi olacaklarını belirtti.

Klipte rol alanlar;
Öğretmen: Yavuz Dizdar
Öğrenciler: İZEV Çocukları

Proje: Social Brand Hakan Kural

Yaşam Hakkı – Duvar
(Another Brick In The Wall)
Söz-Beste: Roger Waters
Editör: Roger Waters Overseas Ltd / BMG Rights Management (UK) Ltd c/o Zeplin Edisyon
Türkçe Söz: Hakan Kural

Yorum yazın