Balıkesir’de Caz Konseri!

Sarp Arıcılar Sarp

Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinden oluşan ve solistliğini Türkiye’nin genç kuşak önemli caz solistlerinden Ceren Temel’in yapacağı “ Caz Konseri ”ne hepiniz davetlisiniz.

Yaylılar, bakır üflemeliler, tahta üflemeliler, davul, bas gitar, elektrik gitar ve piyanodan oluşan elli kişilik büyük bir orkestranın görev yapacağı konserde, önemli caz standartlarının yanı sıra “One Moment in Time”, It’s Probably Me” ve “It’s My Life” gibi pop ve rock müziğin bilinen örneklerine de yer verilecek.

Şefliğini Prof. Dr. Ahmet Serkan Ece (Bolu AİBÜ) ve Doç. Dr. Hasan Hakan Okay’ın (Balıkesir Üniversitesi) yapacağı konserin sanat yönetmenliğini ise Mustafa Erkan Özdemir yürütmekte. Balıkesir Üniversitesi SKS Birimi, Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanlığı Sanat ve Kültür Komisyonu ve Karesi Kent Konseyi’nin destek ve işbirliği ile yapılan ve Balıkesir’de örneği ender görülen caz konserini kaçırmamanızı öneririz.

 

Tarih: 18 Nisan Çarşamba

Saat: 20.00

Yer:  Balıkesir AVLU –  Güney Salon

 

PROGRAM

1. “Dancing Show – J. Hassreiter” Arr. M.Erkan Özdemir

2. “Feeling Good” Anthony Newley/Leslie Bricusse Arr. M.Erkan Özdemir

3. “The Girl From Ipanema” Antonio Carlos Jobim/Vinicius de Moraes (N. Gimbel) Arr. Cihangir İncemen

4. “Bye Bye Blackbird” Ray Henderson/Mort Dixon Arr. M.Erkan Özdemir

5. “New York New York” John Kander/ Fred Ebb Arr. M.Erkan Özdemir

6. “It’s Probably Me” Sumner-Clapton-Kamen Arr. Cihangir İncemen

7. “One Moment in Time” Albert Hammond – John Bettis Arr. M.Erkan Özdemir

8. “It’s My Life” Bon Jovi-Sambora-Martin Arr. M.Erkan Özdemir

 

Ceren Temel (Vokal)

Caza ilgisi, Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü lisans eğitimi sırasında başlayan Temel, 2014 yılında profesyonel olarak caz vokal eğitimi almak için Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Bölümü sınavlarına katılarak, lisans eğitimi almaya hak kazandı. 2016 yılında “Caz Eserlerine Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Programında Yer Verilmesi İhtiyacına Yönelik Bir Çalışma” konulu yüksek lisans tezini Gazi Üniversitesi’nde tamamladı. Caz eğitiminde, vokal ve improvizasyon çalışmalarına Randy Esen ile başladı ve genel vokal tekniği çalışmalarını Yıldız İbrahimova ile yaptı. California Institute of Arts’ta öğretim üyesi olan ödüllü ve doktoralı caz vokalist Meltem Ege ile birebir çalıştı.

2015 Kasım ayında Türkay Orkestrası ile Gazi Üniversitesi’nde konser verdi. 2016 IKSV İstanbul Caz Festivali’nin düzenlediği Genç Caz Yarışması’na katılarak Hacettepe’de kurdukları grup ile birlikte İstanbul Caz Festivali/Parklarda Caz etkinliğinde sahne almaya hak kazandı. 2016 Eylül’de caz efsanesi, piyanist Barry Harris’in Roma’da düzenlenen çalıştayına katıldı. 1 Mart 2017’de yapılan 13. Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda birinci gelerek, nisan ayında Letonya’da düzenlenen Riga Jazz Stage yarışmasında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. New York’ta yaşayan ödüllü vokalist Cyrille Aimee ile birebir iletişime geçerek Mayıs 2017’de İstanbul’da gerçekleşen Cyrille Aimee Vokal Ustalık Sınıfı Atölyesi’ni organize etti. Halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda caz vokal eğitimine devam etmekte, Ankara ve İstanbul’da konserler vermektedir.

Yorum yazın